Ogrzewanie nadmuchowe
oferta indywidualna

System ogrzewania nadmuchowego stosowany w większości domów USA i Kanady ( około 90% domów ) dostarcza do pomieszczeń ciepłe powietrze za pośrednictwem kanałów i kratek nawiewnych zamontowanych w zależności od projektu architektonicznego w ścianie podłodze lub suficie. Najbardziej ekonomicznym i wygodnym źródłem ciepła jest zastosowanie kondensacyjnych gazowych ( GZ 50) nagrzewnic powietrza. Możemy zastosować również jako źródło ciepła np. pompę ciepła. Ogrzewanie to daje nam uzyskanie wysokiego komfortu przez wyposażenie systemu w filtrowanie, nawilżanie i chłodzenie powietrza zapewniający odpowiednią wilgotność – nawilżacz powietrza. Bardzo istotną zaleta systemu jest jego mała bezwładność co daje nam możliwość szybkiego pogrzania lub schłodzenia budynku. Jest to idealne rozwiązanie dla domów używanych czasowo np. weekendy gdzie za pomocą programatora możemy ustawić żądaną temperaturę. Stosując ogrzewanie nadmuchowe jednych system kanałów możemy zrealizować ogrzewanie, wentylację, schładzanie. W celu ograniczenia zużycia energii potrzebnej do wentylacji mechanicznej – konieczność podgrzania( zima) lub schłodzenia ( lato) świeżego powietrza zewnętrznego możemy zastosować rekuperator, który odzyskuje znaczną część energii z usuwanego powietrza na zewnątrz budynku. System może współpracować z kominkiem rozprowadzając podgrzane przez niego powietrze po całym budynku. W tym czasie urządzenie wykorzystuje do pracy tylko wentylator. Pozwala to na znaczne oszczędności energii w okresie grzewczym. Dobrze jest przewidzieć te funkcje na etapie projektowych natomiast można jest stopniowo dołączać do systemu w trakcje jego eksploatacji. Istotne jest obliczenie przepływów powietrza celem dobrania przekrojów kanałów, typów i rozmiarów nawiewników tak , aby praca systemu była cicha. System możemy wyposażyć w moduł WI-FI i za pomocą smartfona możemy kontrolować i regulować temperaturę z dowolnego miejsca na świecie.

20 lat doświadczenia

stosujemy optymalne rozwiazania, urządzenia,
elementy oraz materiały najwyższej jakości

wybrane usługi

wentylacja

Wentylacja to proces usuwania z pomieszczeń zanieczyszczonego powietrza i dostarczania w jego miejsce powietrza świeżego.

ogrzewanie nadmuchowe

Najbardziej popularnym rozwiązaniem
chłodzenia domach jednorodzinnych
jest system SPLIT.

klimatyzacja

Bardzo istotna jest optymalizacja systemu poprzez dobór urządzeń do układu wentylacji , klimatyzacji czy nagrzewania nadmuchowego.

urządzenia

Każdy nasz projekt powstaje
w oparciu o obliczenia
w celu jego optymalizacji

Napisz do nas

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania związane z naszą firmą
oraz usługami które oferujemy. Skontaktuj się z nami