Projektowanie
oferta indywidualna


Wentylacja mechaniczna z odzyskiwaniem ciepła

Kanały wentylacyjne oraz właściwa wentylacja zdecydowanie podnoszą komfort życia i są świetną inwestycją w nowoczesny dom, sprzyjając dobremu samopoczuciu i zdrowiu jego mieszkańców. Dlatego opcją do rozważenia już na etapie projektowania jest wentylacja mechaniczna z odzyskiwaniem ciepła, która dodatkowo pozwala zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie.

Wentylacja mechaniczna, która utrzyma stan powietrza w pomieszczeniach na poziomie możliwie najbardziej zbliżonym do naturalnego, wymaga odpowiednich założeń projektowych. Wentylacja mechaniczna z odzyskiwaniem ciepła zaprojektowana przez fachowców spełni to zadanie w 100%. Należy jednak pamiętać, by rekuperację zaplanować już na etapie projektu.

Co to jest rekuperacja

Co to jest rekuperacja? Krótko pisząc, to wentylacja mechaniczna, podczas której odzyskiwana jest energia cieplna. Zużyte, zanieczyszczone powietrze jest wymieniane na czyste i świeże w procesie rekuperacji. Dzięki temu pomieszczenia pachną czystością, co przekłada się na oczywisty wzrost komfortu przebywania w domu oraz lepsze samopoczucie.

Projektowanie wentylacji to złożony proces, który wymaga specjalistycznej wiedzy. Aby późniejsza obsługa urządzeń była dla domowników prosta, a efekt odczuwalny, warto zainwestować w sprzęt, który będzie precyzyjnie sterował intensywnością wymiany powietrza w procesie wentylacji mechanicznej.

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją jest jedyną korzystną opcją dla wszystkich tych, którzy chcą, by ich dom był nowoczesny, ciepły, a przy tym energooszczędny. Rekuperacja pozwala odzyskać pewną znaczną część energii z usuwanego „zużytego” powietrza na zewnątrz wykorzystując go do pogrzania świeżego powietrza dostarczanego do budynku.

Komfort klimatyczny, który gwarantuje wentylacja mechaniczna z rekuperacją, nie jest możliwy do osiągnięcia żadnymi innymi metodami. Wentylacja mechaniczna dzięki zastosowaniu filtrów skutecznie rozprawia się z nieprzyjemnym zapachem wilgoci, skraplaniem pary wodnej na szybach, a także pleśnią na uszczelkach. Dlatego właśnie prawidłowa wentylacja budynku to podstawa.

 

Dom jednorodzinny – wentylacja z rekuperacją

System kanałów na poddaszu:

 

Wentylacja z rekuperacją

Uwaga:

Wszystkie kanały na strychu należy zaizolować wełną mineralną.

Wersja PDF

Na Twoim telefonie nie wczytuje się PDF? Przejdź do alternatywnej wersji Przejdź do PDF 

Na Twoim telefonie nie wczytuje się PDF? Przejdź do alternatywnej wersji Przejdź do PDF 

20 lat doświadczenia

stosujemy optymalne rozwiazania, urządzenia,
elementy oraz materiały najwyższej jakości

wybrane usługi

wentylacja

Wentylacja to proces usuwania z pomieszczeń zanieczyszczonego powietrza i dostarczania w jego miejsce powietrza świeżego.

ogrzewanie nadmuchowe

Najbardziej popularnym rozwiązaniem
chłodzenia domach jednorodzinnych
jest system SPLIT.

klimatyzacja

Bardzo istotna jest optymalizacja systemu poprzez dobór urządzeń do układu wentylacji , klimatyzacji czy nagrzewania nadmuchowego.

urządzenia

Każdy nasz projekt powstaje
w oparciu o obliczenia
w celu jego optymalizacji

Napisz do nas

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania związane z naszą firmą
oraz usługami które oferujemy. Skontaktuj się z nami