OFERTA INDYWIDUALNA

Ogrzewanie nadmuchowe

O SYSTEMIE

System ogrzewania nadmuchowego

System ogrzewania nadmuchowego stosowany w większości domów USA i Kanady ( około 90% domów ) dostarcza do pomieszczeń ciepłe powietrze za pośrednictwem kanałów i kratek nawiewnych zamontowanych w zależności od projektu architektonicznego w ścianie podłodze lub suficie. Najbardziej ekonomicznym i wygodnym źródłem ciepła jest zastosowanie kondensacyjnych gazowych ( GZ 50) nagrzewnic powietrza. Możemy zastosować również jako źródło ciepła np. pompę ciepła. Ogrzewanie to daje nam uzyskanie wysokiego komfortu przez wyposażenie systemu w filtrowanie, nawilżanie i chłodzenie powietrza zapewniający odpowiednią wilgotność – nawilżacz powietrza. Bardzo istotną zaleta systemu jest jego mała bezwładność co daje nam możliwość szybkiego pogrzania lub schłodzenia budynku. Jest to idealne rozwiązanie dla domów używanych czasowo np. weekendy gdzie za pomocą programatora możemy ustawić żądaną temperaturę. Stosując ogrzewanie nadmuchowe jednych system kanałów możemy zrealizować ogrzewanie, wentylację, schładzanie.

Działanie ogrzewania nadmuchowego

Jak działa ogrzewanie nadmuchowe?

W celu ograniczenia zużycia energii potrzebnej do wentylacji mechanicznej – konieczność podgrzania( zima) lub schłodzenia ( lato) świeżego powietrza zewnętrznego możemy zastosować rekuperator, który odzyskuje znaczną część energii z usuwanego powietrza na zewnątrz budynku. System może współpracować z kominkiem rozprowadzając podgrzane przez niego powietrze po całym budynku. W tym czasie urządzenie wykorzystuje do pracy tylko wentylator. Pozwala to na znaczne oszczędności energii w okresie grzewczym. Dobrze jest przewidzieć te funkcje na etapie projektowych natomiast można jest stopniowo dołączać do systemu w trakcje jego eksploatacji. Istotne jest obliczenie przepływów powietrza celem dobrania przekrojów kanałów, typów i rozmiarów nawiewników tak , aby praca systemu była cicha. System możemy wyposażyć w moduł WI-FI i za pomocą smartfona możemy kontrolować i regulować temperaturę z dowolnego miejsca na świecie.

Transport ciepła w ogrzewaniu nadmuchowym

Ogrzewanie nadmuchowe

Ogrzewanie nadmuchowe to system kanałów, którymi transportowane jest ciepłe powietrze do domu. Instalacja może być montowana zarówno w podłodze, jak i w suficie. Dzięki swej uniwersalności ogrzewanie powietrzne może być stosowane zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w dużych obiektach, o przeznaczeniu handlowym lub usługowym.

Naszym klientom oferujemy kompleksowe rozwiązania w zakresie ogrzewania nadmuchowego, obejmujące zaprojektowanie kompletnej instalacji, dostawę urządzeń, a także ich montaż. Dysponujemy sprzętem uznanych na rynku producentów, gwarantującym najwyższą jakość oraz wysoką wydajność. Nadmuchowe ogrzewanie pozwala wyeliminować tradycyjne źródła ciepła w pomieszczeniach, czyli grzejniki oraz rury CO.

Ogrzewanie domu powietrzem

Ogrzewanie powietrzem

Ogrzewanie powietrzem przeznaczone jest do budynków o powierzchni powyżej 100 m2. System kanałów transportujących ciepło montowany jest, w zależności od projektu architektonicznego, w suficie lub w podłodze. Kanały podłączane są bezpośrednio do pieca nadmuchowego, którym najczęściej jest kocioł gazowy. Z niektórymi rozwiązaniami kompatybilne są także piece olejowe lub elektryczne.

Ogrzewanie powietrzem domu pozwala na poczynienie znacznych oszczędności w zakresie montażu dodatkowych urządzeń, takich jak grzejniki. Powietrze trafia do pomieszczeń kanałami, na których wylocie montowane są specjalne kratki wentylacyjne. Co więcej, system ten pozwala na szybkie ogrzanie budynku, a możliwość zdalnego sterowania za pośrednictwem dedykowanych aplikacji, umożliwi zadbanie o optymalną temperaturę wewnątrz, niezależnie od miejsca, w którym się państwo aktualnie znajdujecie.

Koszt instalacji

Ogrzewanie nadmuchowe koszt

Ogrzewanie nadmuchowe to koszt zróżnicowany przede wszystkim ze względu na wielkość budynku, rodzaj instalacji, a także wybrany piec. System, w zależności od indywidualnych parametrów, może być także podłączony do rekuperatora lub kominka, dzięki czemu znacznie spada zużycie energii w sezonie grzewczym. Kompleksowy kosztorys instalacji nadmuchowej przedstawiamy naszym klientom po analizie projektu budynku oraz doborze urządzeń o optymalnych parametrach.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty obejmującej ogrzewanie nadmuchowe. Koszt instalacji, a także rodzaj proponowanego pieca nadmuchowego uzgodnimy z państwem na początku współpracy. Dysponujemy rozwiązaniami cechującymi się najwyższą jakością wykonania i efektywnością, dzięki czemu zyskają państwo wydajny i ekonomiczny system ogrzewania budynku.

Odezwij się!

    * – wymagane